Про сільську раду

ПІСКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Площа Пісківської сільської ради становить 10107 га, з них сільськогосподарських угідь – 8472,96 га. До її складу входять два села - Піски та Булавинівка. Села сільської ради розташовані в мальовничій долині, на лівому березі річки Айдар, у південній частині району, на відстані 16 км від районного центру. Населення сільської ради становить 1935 осіб.

Булавинівка є першим селом на кордоні між Старобільським і Новопсковським районами. Воно було засноване в середині ХVІІ ст. і спершу називалося Іванівська Лука. В пам’ять про події на початку ХVІІІ ст., повстання Кіндрата Булавіна, село назвали Булавинівкою. Ця назва офіційно закріпилася з 1782 р.

Село Піски засноване в 1792 р., спершу називалося Радьково. Вважається, що назву Піски має через піщані грунти місцевості, на якій воно розташоване.

В с. Піски проживають один учасник бойових дій, інвалід війни І групи Рожкова Парасковія Савелівна та учасник бойових дій 1956 р. в Угорщині Кисельов Микола Павлович. В селах сільської ради проживають п’ять воїнів-афганців: Овчаренко Олександр Якович, Тертичний Євген Федорович, Половинко Сергій Миколайович, Шаповалов Олександр Миколайович, Припутень Володимир Іванович; учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Білявцев Володимир Юхимович, Рожков Микола Арсентійович, Хворостян Олександр Іванович, Сірик Микола Васильович, Бахтин Микола Васильович, Припутень Володимир Іванович. У Булавинівці мешкав учасник АТО Ліверін Олександр Миколайович, який загинув 21 червня 2015 р. під с. Золоте Луганської області. На території сільської ради проживають трудові династії, які внесли свій вклад у розвиток сільського господарства і до цього часу працюють на полях: Бахтин, Рожкових, Микитчук. Далеко за межами району відомі майстрині-вишивальниці Полковниченко Світлана Іванівна (народний майстер Луганщини), Ключка Лідія Миколаївна, Нехаєва Марія Юхимівна, Гнатенко Віра Миколаївна, які є постійними активними учасниками місцевих, районних, обласних виставок.

Пісківська сільська рада – осередок суспільного сільської громади. З листопада 2015 р. колектив сільської ради очолює Бугаєвський Олександр Васильович. Працівниками сільської ради щоденно вирішуються безліч питань життя громади.

На території сільської ради діють ТОВ «Булавін», агрофірма «Закотненська», СФГ «Лорд», «Сатурн», «Родничек», «Нива», «Росток», «Конкурент» та ФОП Касяненко О. Ф., Ліверін І. М., ПП Парамуд В. П., фізичні особи, які займаються вирощуванням сільськогосподарської продукції.

Навчально-виховний процес на території сільської ради забезпечують дві загальноосвітні школи: Пісківська ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Пантелєєв Віталій Михайлович) та Булавинівська ЗОШ І-ІІ ст. (Ганага Ірина Петрівна). Учні шкіл не тільки добре навчаються, а й беруть активну участь у районних олімпіадах, спортивних змаганнях, оглядах художньої самодіяльності.

У 2016 р. дошкільний навчальний заклад ясла-садок «Сонечко» відзначив своє 30-річчя. Очолює заклад з 2011 р. Шевченко Л. В., з приходом якої була оновлена матеріальна база. В 2012 р. було проведено часткову заміну вікон та дверей на металопластикові.

Культурне дозвілля жителі громади проводять у двох сільських Будинках культури - Пісківському та Булавинівському. В 2011 р. проведено капітальний ремонт Пісківського СБК (часткова заміна вікон на металопластикові). Заклади мають музичну апаратуру, що дає змогу на достатньому рівні проводити масові заходи. Будинки культури очолюють досвідчені працівники - молодий керівник Ладик Тетяна Юріївна та Попов Сергій Олександрович, який має 30 років стажу роботи.

Під керівництвом художніх керівників Толстухової Світлани Василівни та Сафянік Оксани Іванівни проводяться концертні програми, масові заходи, працюють гуртки. Сільська громада багата на співочі молоді таланти. Так, Гончарова Анастасія, Андрущенко Анна є неодноразовими переможцями районних, обласних конкурсів.

Охорону здоров’я та медичне обслуговування населення Пісківської сільської ради забезпечують Пісківська сільська лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, фельдшерсько-акушерський пункт с. Булавинівка та аптека.

На території сіл працюють дві сільських бібліотеки-філії, книговидача за рік становить 29800 екземплярів. Послугами бібліотек користуються понад 1300 читачів. Працівники цих закладів Толстухова С. В. та Бахтин Н. В. проводять літературні свята, вікторини, беруть активну участь у культурному житті сіл.

Побутове обслуговування населення здійснюється двома перукарнями, майстернею з пошиву та ремонту одягу та лазнею с. Булавинівка.

У селах сільської ради розміщені два поштових відділення зв’язку та філія Новопсковського відділення «Ощадбанку».

На території сільської ради знаходиться широка торговельна мережа продовольчої, побутової та господарчої груп. Громадське харчування забезпечується кафе-баром «Сабір» та закусочною «Аякс».

На сьогодні села сільської ради переживають нелегкі часи. Значна частина населення працездатного віку працює за межами населених пунктів, як у своєму районі, так і сусідніх, вахтовим методом. Але і на рідній землі продовжують вирощувати хліб, виховувати молоде покоління. Життя триває і кожен з надією дивиться у майбутнє.